İmalattan Mobilya

Evlerimizde ve ofislerimizde kullandığımız mobilyaları alırken öncelikle sağlık açısından sakıncalı mı değil mi buna bakarız. Daha sonra istediğimiz renk ve model de olup olmadığına bakarız. Yatak odası takımları, salon takımları, oturma odası takımları, televizyonluk, yemek masası gibi mobilyaları kendi zevkimize göre seçeriz. 

Bunları yaparken biraz da fiyatı uygun olmasını isteriz. İmalattan mobilya, size hem şıklığı hem konforu hem de ucuzluğu bir arada veren mobilyalardır. Farklı tasarım ve modellerde olan imalattan mobilyalardan istediğiniz seçebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde sevdiğiniz model mobilya bulamadıysanız, üzülmeyin! Gelişen teknoloji hayatımızın her alanına girdiği için, istediğiniz firmanın web sitesine girerek sevdiğiniz mobilyayı getirtebilirsiniz. Mobilya üretimde kurulumu evde gerçekleştirirler. Bu da daha uzun ömürlü ve kullanışlı olmasını sağlar.Oturduğumuz yerlerin süslenmesine yardımcı olan mobilyalar, aynı zamanda bizlere kullanım rahatlığı sağlarlar. Akşamları evimizde ayaklarımızı uzatıp çayımızı yudumlamak, dinlendirir. Bunu da rahat bir mobilya ile yapabiliriz. 

Gün tüm stresini, kaygısını, huzursuzluğunu atacağımız evimizde rahat etmek ve dinlenmek isteri. İşte L mobilyalar ile sıkıntılarınızdan bir anlık olsun kurtulabilirsiniz. Yumuşacık mobilyada sırtınızı verip, ayaklarınızı uzatıp çayınızı yudumlarken mutlu olursunuz.Yemek kültürü Türk aile yapısında olmazsa olmazlardandır. Sevdiklerimizi, eşimizi, dostumuzu mutlaka yemek sofrasında ağırlarız. Yemekler kadar yemeğin yendiği masa ve sandalyelerde önemlidir. Masada oturan kişiler birbirleri ile göz teması kurabilmelilerdir. Bu yüzden masanın çok büyük olmaması lazımdır. 

Birbirlerini rahatsız edecek şekilde dip dibe oturmamalılardır. Bu yüzden de geniş olmalıdır. Sandalyeler ne sert ne de yumuşak olmalıdır. Çok yumuşak olursa, kişi mayışır. Sert olursa kişi rahatsız olur ve bir an önce kalkmak isterler. Bu yüzden orta sertlikte olmalıdır. Bu senenin modası olan bank oturma gruplu yemek odası takımları da çok talep görmektedir. 

Sandalye yerine bank oturma grubu alınır. Mobilya imalatında birbirinden şık, rahat ve estetik görünüme sahip yemek odası takımları ile misafirlerinize keyifli yemek yedirebilirsiniz. Ahşap ya da metal olan tasarımlarda kumaş, kadife ya da deri kullanılmıştır. Evlerin vazgeçilmez mobilyaları olan çek- yat mobilyalar, kullanım açısından çok rahattır. İsterseniz açmadan koltuk olarak kullanabilirsiniz, isterseniz açıp yatak olarak kullanabilirsiniz. Evinize gelen misafire yatak bulamazsanız eğer çek – yat mobilyalar buna çözüm olacaktır. Önceki gibi mobilyayı çekmeden yatak konumuna getirebilirsiniz. 

İmalattan mobilyalarda mobilyanın oturulan kısmını sürgülü yerinden çekip açabilirsiniz. Böylece çek- yat mobilyanın içini de baza görevinde kullanırsınız ve alandan tasarruf edersiniz. Çek- yat mobilyaların oturulan kısımları mat kadife ile kaplanırken, kol kısımları deri ile kaplanmıştır. Bu tarz mobilyalar daha fazla tercih edilir. Oturma odalarının vazgeçilmez mobilyasıdır. Oturma odalarında televizyon keyfi için televizyon ünitesi almak gerekir. Televizyon ünitesinin satıldığı imalattan mobilyalarda, ahşap olmasına özen gösterilmelidir. Ayakları metal olan ahşap görünümlü mobilyalar televizyon ünitesi için daha şık olur. 

Berjel olarak kullanılan tek kişilik koltuklar, sohbet ederken daha çok kullanılır. Ahşaptan yapılan berjeller tasarım harikası imalat mobilyalardır. Karşılıklı konarak iki kişinin sohbet etmesine imkân sağalar.Yatak odası takımlarında kullanılan gardırop, yatak ve başlığı, komodin, tuvalet aynası, şifonyer gibi aksesuarlar imalat mobilya da bulunur. Yatak odasında en çok tercih edilen mobilya çeşidi ahşap mobilya ya da sedef mobilyadır. 

Sedef kaplama mobilyalar hem spor hem de şık durur. Ama klasikten şaşmayanlar için ahşap mobilyalar vazgeçilmezdir. Gardırop kapakları 6 ya da 4 olanları olduğu gibi sürgülü kapağa sahip olanlar da vardır. Kapakların üzerinde genelde ayna bulunur. Böylece ayrıca boy aynası almaya gerek kalmaz. Komodin ve şifonyerlere çekmeceler yapılır. Dolapların içi geniş planlanır. Kıyafetlerinizi koyarken yer sıkıntısı yaşamamanız için tasarlanan imalat mobilyalar, kullanım rahatlığı sağlar. Ahşap ya da sedef imalat mobilyalar, aldığınız yer tarafından kurulur.Özel mobilya tasarımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İmalat mobilya üretiminde akla gelen ilk mobilya ahşap mobilyalardır. Daha sonra metal, çelik gibi mobilyalar sıralanır. Bu malzemelerin yanı sıra cam ve plastikte kullanılır. Ama hala en çok kullanılan malzeme ahşap malzemedir. Ahşap mobilya üretimi ceviz, meşe gibi dayanıklı ağaçlardan hazırlanır. Mobilyalar fabrikalarda üretildiği gibi, atölyelerde de üretilebilir. Bu işe yıllarını vermiş ustalar dayanıklı, rahat ve şık mobilyalar üretirler.