Ofis Dekorasyon

İş hayatında daha verimli olmak istiyorsak ofis dekorasyonuna dikkat etmemiz gerekir. Günün üçte birini geçirdiğimiz bu alanların ferah ve aydınlık olması, enerjimizi artırır. Ofis mobilyaları olan masa, sandalye, koltuk ve sehpaların doğru konumlandırılması lazımdır. Çalışma masanızı güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmak için güneşin olduğu yöne konumlandırabilirsiniz. Tüm gün güneş ışığından yararlanmak sizi daha mutlu edecektir. Ofislerde ayna kullanılmaz önyargısını aşın ve ayna kullanın. Modoko mobilya modelleri sizleri şaşırtacak.

Kullanmış olduğunuz aynalar ofisinize derinlik katacaktır. İhmal etmeyin. Ofisin duvarlarını boş kalmasına müsaade etmeyin. Sevdiğiniz sanatçıların tablolarından alıp, ofisinizin duvarlarına asın. Tablolar ve seçtiğiniz aynalar sizlerin kişiliği hakkında bilgi veren küçük ayrıntılar içerir. Bunları göz önünde bulundurun. Ofisin sıkıcı ve kasvetli ortamından kurtulmak için küçük saksılarda bitkiler yetiştirebileceğiniz gibi, büyük ofis bitkilerini de tercih edebilirsiniz.

Menekşe veya nar ağacı gibi. Kullanacağınız aksesuarlarda ofise canlılık katar. Masanızda çerçeve içinde en özel anınızın olduğu fotoları bulundurabilirsiniz. Orta sehpada bolluk ve bereket simgesi olan narları kullanabilirsiniz. Kullandığınız alanın ferah görünmesi için beyaz ve pastel tonlarını tercih edin. Beyaz rengi dışarıda bulunan güneş ışığından daha çok istifade etmenizi sağlar. Ofis ortamında kullanabileceğiniz en iyi perde stor perdelerdir. Modern ofis mobilyaları ile ofisinizi canlandırmak çok kolay

Tül ve güneşlik görevini üstlenen perdenin temizliği ile zaman kaybetmezsiniz. Çalışma masanızın yanına ayaklı abajurlar koyarak aydınlatmayı artırabilirsiniz. Çalışma masanızda olan aydınlatma size çalışmalarınızda yeterli olacaktır. Ofis içince kullanacağınız mobilya tercihinde dikkatli olmalısınız. Misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak için özen seçimler yapmalısınız. Kullanılan mobilyalar genelde deri kaplamalı koltuklar oluyor.

Deri ofis ortamına en yakışan kumaştır. Deri ve ahşabın mükemmel uyumu ile mekânlarınızı klasik havaya sokabilirsiniz. Çalışma masanız ve sandalyeleriniz ahşap, koltuklarınız deri olabilir. Ahşap çalışma masalarını alırken, geniş ve çekmeceli olmasına özen gösterin. Klasik tarz yerine modern çizgilere sahip ofis döşemek istiyorsanız, öncelikler ahşaptan kaçının. Bunun yerine metal kullanılmış mobilyaları tercih edin. Ferah ve aydınlık bir ofis için beyaz ve pastel tonlarında seçimler yapın.

Çalışma masanızı metal ve çelikten tasarlanmış modern ofis mobilyaları , modern çizgilere sahip masalardan yapın. Koltuk veya berjel seçiminde deri yerine kadife kumaşla kaplanmış koltukları tercih edin. Masanızın tam karşısına koltukları yerleştirin. Aralarına orta sehpa konumlandırın. Gelen misafirlerinizle daha rahat iletişime geçebilir ve onları daha rahat ağırlayabilirsiniz. Ofisin duvarlarında tablolar yanında tasarım raflar kullanın. Klasik kitaplık yerine kullanılan raflar, ofisin daha derli toplu görünmesini sağlar. Aradığınız dosya ve kitaplarınıza daha kolay ulaşabilirsiniz. Hem güzel saklama alanı olur hem de ofisin tasarımına şıklık katar. Bulunduğunuz ortamda toplantılarınızı gerçekleştiriyorsanız, o zaman ofis içine geniş toplantı masası koymalısınız. Toplantı masalarının dikdörtgen ya da yuvarlak olanları mevcuttur. Yuvarlak masalarda yapılan toplantılarda personel ile daha rahat iletişim kurarsınız.

Beyin fırtınaları daha iyi gerçekleşir. Ofis mobilyaları için pek çok alternatif vardır. Fileli koltuk ve sandalyeler, L koltuklar, berjel koltuklar, yönetici masaları ve sandalyeler, çağrı merkezi mobilyaları, ofis koltukları gibi alternatifler farklıdır. Hangi işi yapıyorsanız ona göre seçim yapmalısınızdır. İş adamı iseniz ve sürekli toplantılar gerçekleştiriyorsanız ama vaktiniz kısıtlı ise, ofisinizi klasik tarzda döşetebilirsiniz.

Deri koltuklar, ahşap çalışma masaları, dikdörtgen toplantı masası size uygun mobilyalardır. Klasik tarzda kitaplık dosyalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Okul müdürü iseniz o zaman ofiste modern çizgiler bulundurabilirsiniz. Alıştığımız tarzda döşenen bir odada çocuklarla daha rahat iletişime geçersiniz. Alıştığımız tarz ofislerde kapının girişinde çalışma masası vardır. Masanın karşısında berjel ya da L takım mobilya bulunuz. Çalışma masası ile mobilyalar arasında sehpa mevcuttur.

Masanın köşelerinde ise ofis bitkileri mevcuttur. Siz alışılagelmişin dışına çıkmak istiyorsanız, modern ofis mobilyalarını farklı konumlandırın. Böylece sizi ziyarete gelenlerle daha samimi ve sıcak iletişim kurarsınız. İletişim için söz gerek kalmaz. Gelen konuklarınıza ortamın enerjisi geçer ve mutlu olurlar. Küçük ofis ortamlarını daha geniş göstermek için, beyaz renk boya önemlidir. Bunun dışında led ve spot aydınlatmalarda mekâna ferahlık katar. Ama en önemlisi mekânda kullanılan mobilyalardır. Mobilyaların mümkün olduğunca küçük olması gerekir. Alandan tasarruf sağlamak için L mobilyalar en uygunudur. Çalışma masasının çapının küçük ofislerde normal masalara göre daha küçük olmasına özen gösterilir.

Modoko mobilya imalatçısı Mass Mobilya sizin için modern ofis mobilyaları tasarlar.