KURUMSAL

Konsept Tasarım

Konsept Tasarım

 

İhtiyacımız olan bütün mobilyalar hemen hemen aynı işlevi görmekte. Bir koltuk aldığımızda onu dinlenmek için kullanacağımızı biliriz. Ancak insanın doğasından dolayı o koltuğun tasarımı bizim için daha önemlidir. Rahatlığı, işlevselliği ne kadar üst düzey olsa da, tasarımı, insanı etkilemesi oldukça önemlidir. Özellikle her zaman farklıyı arayanlar için konsept tasarım ürünleri sıra dışı tasarımları ile bir çok kişinin tam aradığı ürün olur. Bu nedenle hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir.

Mobilya arayışında bir çok mobilya ile haşır neşir olursunuz. Lüks markaların standart ürünleri arasında seçiminizi yapmak zorunda kalırsınız. Bunun yerine konsept tasarım ürünlerine de bir göz atmalısınız. Tasarım ürünleri mimarların kendi hayal dünyalarında canlandırdıkları ve bunu hayata geçirdikleri ürünlerdir. Burada önemli olan ürünün hem tasarım olarak harika bir görünüme sahip olması hem de işlevsel olarak insanları şaşırtması. Bu iki unsur bir araya geldiğinde ise harika ürünler ortaya çıkar.

Mimarların ürettiği konsept tasarım ürünleri sıra dışı modellerden oluşur. Belki de kimsenin aklına gelmeyeceği bir özellikle koltuklara, sandalyelere, sehpalara eklenir. Yapılan çalışma ile bir mobilya ürününün ne kadar çok işleve sahip olacağını göstermek ve bunu harika tasarımlar içerisinde gerçekleştirmek. Bu tasarımlar iç mekan için tasarlanabildiği gibi dış mekanlar içinde tasarlanabilinir. Kendinize özel bir odaya sahip olmak için özel tasarımlı konseptlerden faydalanarak kendinize bir dünya oluşturabilirsiniz.

Konsept tasarımın yapılacağı yer için gerekli fikirler oluşturulur ve proje için start verilir. Hemen proje ekibimiz tarafından teknik alt yapı oluşturulur.

Mimari ekibimiz ise yapılan bu teknik çalışmayı Autocad ve 3D MAX ortamına dökerler ve tam olarak hayalinizdeki yapıyı ortaya çıkartırlar.

Yapmış olduğumuz bu çalışmaları müşterilerimiz ve proje ekibimiz tarafından tekrar incelenir. 

Son olarak teknik ekibimiz tarafından montajlar yapılır ve tam olarak istediğiniz şekilde tasarlanan proje mekanınıza uygulanır. 

 


Tuzla ProjeSuadiye Proje


Katar Proje


İngiltere Ev Proje+90 216 364 20 23 (pbx)
Haftanın 7 Günü 09:30 19:30
mass@massmob.com
TOP